آیت الله اختری در وبینار مجازی پرتوی از زندگی امام علی(ع):

ضرورت مطالعه دقیق و پیروی از این مناقب و فضایل حضرت علی(ع)/ اسقف عبدالله يوليو: آرزوی آزادی فلسطین و استقلال آن با درس گرفتن از فداکاری و از جان گذشتگی امام علی(ع) و امام حسین(ع) محقق خواهد شد

شخصیت های فکری وادبی و دینی از مسلمانان و مسیحیان و فرقه مذهبی صایبیان در وبینار مجازی تحت عنوان پرتوی از زندگی حضرت امام امیر المومنین علی علیه السلام که مرکز امت واحده با همکاری بنیاد بین المللی عاشورا برگزار کرد، در خصوص سجایا و خصلت های این امام بزرگوار سخن گفتند.

آيت الله اختری رئیس بنیاد بین المللی عاشورا در این وبينار مجازی در باره ویژگی  های و خصایل حضرت امام علی علیه السلام در قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پرداخت و ضمن تلاوت ايه مباهله و برخی آیات دیگر که در آن تصریح شده که پیامبر اکرم حضرت علی نفس و جان خود توصیف نمود.

مديرعامل بیناد عاشورا با ذکر و نقل سخنان رهبران مذاهب اسلامی مانند ابو حنیفه و شافعی و دیگر شخصیت های نامدار در تجلیل از صفات و سجایای امام علی علیه السلام بر ضرورت مطالعه دقیق وسپس پیروی از این مناقب و فضایل سفارش نمود.

 

سيد فادي السيد مدير مركز امت واحده:

درباره شخصیت و زندگی این امام همام پرداخت گفت: می  توان از سیره عملی و نظری این شخصیت تاریخی جاودان برای راه ورسم زندگی خود الهام گرفت چون حکمرانی و راه ورسم سیاسی و عدالت وی برخاسته از دستورات الهی و سیره پیامبر اکرم بود و هم آره رضایت خداوند و اجرای تعالیم قرآن را سرلوحه خود قرار می  داد و این راه ورسم در انقلاب اسلامی ایران برهبری امام خميني و سپس در راه ورسم امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تجلی یافت.

 

اسقف عبدالله يوليو رئیس طایفه کاتولیک  های رم در فلسطین اشغالی در مورد آشنایی خود با شخصیت و علم و دانش و بلاغت امام علی سخن به میان آورد و تاکید کرد که نهج البلاغه کتابی است سرشار از معارف انسانی و اخلاقی و درس های مختلف معنوی و ربانی و خود سازی است.

این اسقف مسیحی با ذکر فراز هایی از نهج البلاغه ازجمله فرمایش امام که مردم دو دسته هستند یا برادر دینی و یا همتای و همزاد تو در آفرينش.

وی در ادامه گفت: آرزوی آزادی فلسطین و استقلال آن بدون فداکاری و از جان گذشتگی محقق نخواهد شد و این درسی است که از امام علی و فرزند شهیدش امام حسین علیه السلام و فرزندانش در کربلا باید آموخت.

 

شيخ ماهر حمود رئیس اتحادیه بین المللی علمای مقاومت اسلامی از لبنان:

تصریح کرد: همه امت اسلامی و جهانیان بر عشق و محبت به امام علی علیه السلام اجماع دارند زیرا وی اسوه و مقتدا میباشد و جایگاه وارزش این امام همان جایگاه و منزلت پیامبر است و هرفرد معاند و مغرض به او ناسزا گوید به پیامبر اسلام ناسزا گفته است.

این روحانی اهل سنت افزود: محبت به خاندان پیامبر اکرم محبت وارادت به شخص پیامبر می باشد.

 

سید عدنان الجنيد ازعلمای یمن:

اظهارداشت: امام علی علیه السلام در کعبه تولد یافت و حقیقت علوی همان حقیقت محمدی و فاطمی است و خداوند آفرینش و جهان را بخاطر آن بوجود آورد.

این عالم صوفی از کشور یمن امام علی علیه السلام را قطب و مرجع و الگوی صوفیان دانست.

 

 

شیخ سمير الجدي رئيس شوراي علمای فلسطین:

یکی دیگر از سخنرانان این وبينار مجازی بود که طی سخنانی بیان کرد:جهانیان به تعالیم امام علی علیه السلام نیاز دارند تا در دنیا و آخرت رستگار شوند و این نشان می  دهد که حضرت علی امام همه می باشد و امت اسلامی در این زمانه  به چنین رهبر بزرگ نیاز دارند تا عزت و شکوه از دست رفته را باز یابند ازجمله بتوانند مسجد الاقصی و قدس شریف و سرزمین های اشغالی را از لوث رژيم صهيونيستي آزاد کنند۰

 

سپس خانم عهود عبد الواحد از کشور عراق اشعار زیبایی در رثای امام علی علیه السلام قرائت نمود.

شیخ توفیق علویه، اندیشمند لبنانی:

امام علی(ع) با نبض زندگی می زیست و لذا همه به این شخصیت بزرگ علاقمند شدند.

 

خانم دکتر حنان درویش استاد دانشگاه از یمن:

امام علی(ع) تربیت شده درکانون وحی و مکتب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بود و در درون کعبه متولد شد و در نوجوانی با پیامبر بت های شرک را در کعبه شکسته و فرو ریخت و در جهاد با کفار و مشرکین یکه تاز بود.

 

خانم رقیه التقي شاعره از بحرین قصيده زیبا و احساساتی بعنوان علی تو چه شخصیتی هستی را قرائت کرد.

er>

زبان سایت را انتخاب نمایید