به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ وزارت اوقاف مصر مسجد "رأس الحسین(ع)" در قاهره را تا اطلاع ثانوی بست و همه امامان جماعت و افراد شاغل در این مسجد را به کمیسیون تحقیقات فرستاد.

دلیل این اقدام، کوتاهی امامان جماعات و افراد شاغل در مسجد امام حسین(ع) در رعایت پروتکل های بهداشتی در زمینه فاصله گذاری اجتماعی و اکتفا به اقامه نمازهای واجب عنوان شده است.

وزارت اوقاف مصر در بیانیه خود بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط نمازگزاران در این کشور تاکید کرد تا دیگر مجور به بستن مسجد دیگری به دلیل عدم رعایت این پروتکل ها نشود.

این وزارت خانه از همه امامان جماعات و افراد شاغل در مساجد مصر درخواست که به نمازگزاران نکات بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع کرونا گوشزد کنند.

پیش از این "مسجد جامع الازهر" در قاهره و تمامی مساجد دیگر مصر نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور به روی نمازگزاران بسته شد و نماز جمعه و جماعت به مدت دو هفته اقامه نگردید.

مسجد رأس حسین(ع) - یا مسجد الاإمام الحسین(ع) - از مهم‌ ترین و بزرگترین مساجد جهان اسلام و کشور مصر است که درون آن ضریحی قرار دارد که منتسب به محل دفن سر مبارک حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

er>

زبان سایت را انتخاب نمایید