رادیو اربعین روز چهارشنبه(۱۸ مهرماه) با حضور جمعی از مدیران رادیو و تلویزیون افتتاح شد.

مراسم رسمی افتتاح چهارمین سال شبکه رادیوی اربعین ظهر روز چهارشنبه(۱۸ مهرماه) با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا ، مدیران ستاد های دوازده گانه اربعین حسینی و نماینده گان بنیاد بین المللی عاشورا برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ابتدای مراسم افتتاحیه چهارمین سال رادیو اربعین با حرم امام حسین(ع) در کربلای معلا ارتباط مستقیم برقرار شد.

در ادامه پیام آیت ا... نوری همدانی از مراجع تقلید به مناسبت افتتاح رادیو اربعین قرائت شد در این پیام بر اهمیت قیام امام حسین(ع) تأکید شد.

حمید شاه آبادی معاون صدای« صدا و سیما » نیز در سخنانی اظهار کرد. مایه خرسندی است که رادیو اربعین برای چهارمین سال کار خود را آغاز میکند ما امروز با کوله باری از تجربه، یادگاری های شنوندگان و همدلی های مردم عزیز برای سال چهارم رادیو اربعین را افتتاح میکنیم در واقع اگر مطالبه عمومی و علاقهمندی مردم نبود شاید ما این توفیق مکرر را نمی توانستیم به دست آوریم.

شاه آبادی فرهنگ سازی را از دیگر رویکردهای رادیو اربعین دانست و گفت امسال توسعه کمی رادیو اربعین نیز در دستور کار قرار داده شده و با موافت دولت عراق فرستندههایی به عراق منتقل شد امیدواریم امسال شاهد تحولی عظیم در رادیو اربعین باشیم تا در این ایام رادیو اربعین در ایران و عراق شنیده شود.

در ادامه مراسم شال نمادین خادمان حرم به حمید شاه آبادی( معاون صدا)، سید علی قاضی عسگر(نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت)به عباس طایفه(رئیس هیئت مدیره انجمن خادمان شهدای مدافع حرم) اهدا شد.

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی ،سخنران مذهبی نیز در سخنانی از اهمیت انعکاس مفاهیم و اهداف نهضت عاشورای حسینی گفت و با اشاره به اهداف راهاندازی رادیو اربعین ، اظهار کرد : تقاضای من این است که نسبت به رادیو اربعین نوآوری و خلاقیت داشته باشید. ما در تاریخ اسلام مباحث زیادی داریم که میتواند درباره آنها بحث شود و خوب است که صدا و سیما به این مباحث بپردازد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در سخنانی بر اهمیت پیام های عاشورای حسینی و اربعین تأکید کرد ضمن تبیین برخی از این مفاهیم گفت بسیاری از کسانی که شاید شیرین باشند یا به دین اسلام باور نداشته باشند و حتی دین نداشته باشند ،مفاهیم نهضت عاشورایی را درک کردهاند و در مراسم اربعین شرکت می کنند.

شریعتی، استاندار خوزستان نیز در سخنانی برای پذیرایی از زائران حرم امام حسین(ع) در راهپیمایی اربعین اعلام آمادگی و اظهار کرد که ما با افتخار از زائران در استان خوزستان پذیرایی میکنیم و تلاش ما این است که بتوانیم تسهیلات لازم را فراهم کنیم.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

er>

زبان سایت را انتخاب نمایید