آیت الله اختری: اجلاسیه‌های شهدا از تحریف دفاع مقدس جلوگیری می‌کنند

سید محمد تفرشی کد 147 عنوان :آیت الله اختری: اجلاسیه‌های شهدا از تحریف دفاع مقدس جلوگیری می‌کنند 0 15 5
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: برگزاری اجلاسیه های شهدا نمی گذارد یک عده افراد غرب گرا و منحرف، دفاع مقدس را تحریف کنند.

روابط عمومی بنیاد بین المللی عاشورا: آیت الله «محمدحسن اختری» در دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلاب و روحانی استان مرکزی اظهار کرد: برگزاری این اجلاسیه ها و نشست ها بسیار خداپسندانه، عاقلانه و حکیمانه است. مقام معظم رهبری نیز به انجام اینگونه اقدامات تاکید و سفارش کرده اند.

وی افزود: برگزاری این مراسم ها خاطرات تلخ و شیرین و عظمت و غرور و ایثار و گذشت را زنده می کند و کسانی شخصیت هایی را به یادمان می آورد که در امر جهاد و دفاع مقدس و دین و کشور نقش های پررنگ و بزرگی را ایفا کردند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: امروز اگر این یادواره ها و سوگواره ها را برگزار می کنیم برای این است که این برجستگی ها را بنمایانیم. قضایای مهمی در تاریخ بشر و اسلام اتفاق افتاده که دستخوش تغییر و تحریف شده یا عمدا از یاد رفته است، برگزاری این مراسم ها اینها را زنده نگه می دارد و نمی گذارد یک عده افراد غرب گرا و منحرف، دفاع مقدس را تحریف کنند.

اختری بیان کرد: وجود فقها، علما و صلحا در این جبهه نشانگر حضور ایمان و تقوا و اعتقاد و باور کامل به خط خدا و دفاع از خط خداست. بسیاری از مطالب باید در این برنامه ها بیان شود تا شهدا فراموش نشوند.

وی ادامه داد: استان مرکزی یک استان ویژه و برخوردار از مواهب الهی است که این امتیازات استان را شاید نتوان با استان های دیگر مقایسه کرد. استان مرکزی پایگاه علمی تشیع و اهل بیت(ع) بوده و بسیاری از مراجع بزرگ، تربیت شدگان حوزه های علمیه این استان هستند، مردم استان افتخار داشته اند که علمای بزرگی از این استان پرچمداری اهل بیت را در دست گرفته اند.

رئیس بنیاد بین المللی عاشورا بیان کرد: مردم استان مرکزی افتخار دارند که امام خمینی(ره) که تحول دنیای اسلام به دست ایشان رقم خورده، از استان مرکزی برخاسته است. تا امروز هیچ عالم و فقیهی موفق به کاری که امام راحل کردند نشده است. خداوند ایشان را برای این حرکت عظیم اسلامی انتخاب کرد تا این اتفاق رخ دهد و حرکت ایشان باعث شد امروز تا دورترین نقاط دنیا جهش مکتب اهل بیت(ع) را شاهد باشیم.

اختری بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) هدایت شد تا این انقلاب پیروز شود و این تحول عظیم بوجود آید، این فقیه مجتهد ایستادگی کرد و برای پیروزی اسلام مبارزه کرد.

وی عنوان کرد: آیات زیادی در قرآن کریم به شهدا و جایگاه شهدا اختصاص دارد و از والایی این مقام سخن گفته است.‌

اختری با اشاره به اینکه روحانیون حاملان وحی خداوند هستند، ادامه داد: وجود روحانیت در جبهه جهاد به معنای تقدیس و تشریع و شریعت بخشیدن به مبارزه است، همچنین به این معناست که این عالمان همه جا پیش قدم هستند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: هدایت و رهبری از آن مراجع است و باید از فقیه جامع الشرایط تقلید کرد، در میدان نبرد هم این عالمان در خط اول و خط مقدم حرکت می کنند، در حدود ۳۰۰ سال اخیر نیز علما و مراجع در همه مبارزات علیه استعمار انگلیس، روس، شوروی و ... در همه جا در خط مقدم بوده اند.

اختری اضافه کرد: امروز در حوزه های علمیه مسئولیت تبلیغ داریم و علما و روحانیون باید در مقابل کفر و شرک و نفاق در جبهه های مختلف ایستادگی کنند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) بیان کرد: این ایام، ایام حمله کورکورانه وهابیت تکفیری علیه مقدسات اسلام و امت اسلامی و بویژه قبور ائمه بقیع(ع) است. امروز دشمنان در برابر مکتب اسلام ناب محمدی در جبهه های مختلف صف کشیده اند. دشمنان ما فقط آمریکا و مشرکان و کفار نیستند بلکه کسانی در داخل صفوف مسلمانان نیز علیه مکتب اهل بیت(ع) مبارزه می کنند. امروز در برابر گروه های تکفیری جنگ داریم و این وظیفه به دوش حوزه های علمیه و علما و روحانیت است.

اختری تصریح کرد: امروز در جهان بیش از ۳۵۰ میلیون پیرو اهل بیت(ع) وجود دارد و در کشورهای مختلف حوزه های علمیه بوجود آمده و مبلغ و عالم و روحانی تربیت شده، اما در مقابل این مبلغان، یک میلیارد مسلمان وجود دارند که بخشی از آنها جزو گروه های وهابیت و تکفیری هستند .

رئیس بنیاد بین المللی عاشورا بیان کرد: امروز در ترکیه در خیابان پوشیدن لباس روحانیت ممنوع است و حجاب نیز در برخی مناطق این کشور ممنوع است. این نقشه انگلیسی ها برای مبارزه با دین بود و در جامعه دین زدایی کردند که هنوز هم آثار آن مشخص است اما در کشور ما این حرکات وجود ندارد.

اختری افزود: اختری افزود: امروز در برابر ۵ میلیارد غیرمسلمان قرار داریم و باید در برابر اینها مکتب خود را تبیین کنیم و برای اینکار به محققان و زبان دانان و علما و... نیاز داریم و روحانیت باید این نقش ها را ایفا کنند. امروز مقام معظم رهبری الگوی این حرکت است و وظیفه ما به عنوان روحانی و طلبه این است که بیاموزیم و به تبلیغ دین بپردازیم‌.

.............

پایان پیام


لينکهاي مرتبط

  • رهبر انقلاب: انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است
    سید محمد تفرشی 2022-05-25
  • «محمد باقروف» از سران شیعه تاجیکستان به شهادت رسید
    سید محمد تفرشی 2022-05-23
  • بازداشت شماری از بحرینی ها به دلیل برپایی روز قدس
    سید محمد تفرشی 2022-05-23