شیخ زکزاکی: جهاد در فضای مجازی لازمه امر تبلیغ در عصر جدید است

سید محمد تفرشی کد 145 عنوان :شیخ زکزاکی: جهاد در فضای مجازی لازمه امر تبلیغ در عصر جدید است 0 22 9
دبیرکل جنبش اسلامی در نیجریه در دیدار با جمعی از اعضای این جنبش بر لزوم جهادی عمل کردن در عرصه فضای سایبری و اهمیت آن در عصر کنونی تاکید کرد.

 شیخ ابراهیم زکزاکی دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه عصر روز گذشته در شهر ابوجا پایتخت کشور نیجریه با وکلای خود در ایالات مختلف کشور و نیز جمعی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه دیدار کرد.

در این دیدار شیخ زکزاکی بر لزوم مسئله فضای مجازی تاکید کرد و گفت: در ادوار گذشته مبلغان و روحانیون برای تبلیغ دین و مذهب ناچار به ترک خانه و محل زندگی خود بودند تا بتوانند امر مهم تبلیغ شریعت را در دورترین نقاط کشور نیز به احسن وجه انجام دهند اما در عصر کنونی در کنار تبلیغ چهره به چهره، مسئله تبین و تشریح مسائل شرعی و مذهب در فضای مجازی از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

وی همچنین افزود: متاسفانه در مسیر تبلیغ در فضای مجازی، موانع و مشکلات بسیاری بر سر راه ما قرار دارد که از آن جمله زیر ساخت های ضعیف شبکه و بحث سرعت پایین اینترنت در کشور نیجریه است که امیدواریم به همت مسئولان به زودی این مسئله نیز مرتفع گردد.

دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع هجمه های فرهنگی و مذهبی اشاره و خاطر نشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در مقابل تبلیغ و ترویج مکتب حق اهل بیت علیهم السلام قرار دارد بحث وجود هجمه هایی از جانب دشمنان دین و شریعت می باشد که در رأس آنها جریان های تکفیری و وهابی گری قرار دارند که تمام امکانات خود را در مسیر خدشه دار کردن مذهب تشیع بسیج کرده اند.

در پایان این دیدار شیخ ابراهیم زکزاکی از کلیه عوامل و پرسنل جنبش اسلامی و نیز مبلغین و وکلای خود در شهر ها و ایالات مختلف نیجریه تشکر و قدردانی کرده و از خداوند برای آنان خیر کثیر و عاقبت به خیری مسئلت نمود


لينکهاي مرتبط

  • وهابی ها تمام آثار ارزشمند اسلامی را از بین بردند
    سید محمد تفرشی 2022-05-14
  • آیت الله مکارم شیرازی: باید به دیدِ کلان شهر جهان تشیع به قم نگریست
    سید محمد تفرشی 2022-05-11
  • شیخ زکزاکی: جهاد در فضای مجازی لازمه امر تبلیغ در عصر جدید است
    سید محمد تفرشی 2022-05-08