«بازداشت اداری» ابزار اسارت و نقض حقوق فلسطینیان

سید محمد تفرشی کد 139 عنوان :«بازداشت اداری» ابزار اسارت و نقض حقوق فلسطینیان 0 93 34
جامعه بین المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. گروه حقوق بشری «هاموکد» (HaMoked) اعلام کرد اسرائیل بیش از ۶۰۰ فلسطینی را بدون هیچ اتهام یا محاکمه‌ای، تحت عنوان بازداشت اداری، زندانی کرده است. آخرین باری که رژیم صهیونیستی این تعداد فلسطینی را به این شکل به اسارت گرفته بود، حدود پنج سال پیش بود یعنی زمانی که توسعه شهرک سازی این رژیم با واکنش فلسطینیان روبرو شد.

بسیاری از فلسطینیانی که تحت بازداشت اداری قرار می‌گیرند، در اعتراض به اینگونه بازداشت‌ها، اعتصاب غذا می‌کنند و بسیاری از آن‌ها دچار بیماری‌های شدید می‌شوند. خلیل عواده یکی از همین فلسطینیان است که پس از ۶۵ روز اعتصاب غذا، به علت وخاومت وضع جسمی، روز گذشته به بیمارستان منتقل شد. همسر و دختر خلیل عواده چشم انتظار بازگشت پدر به خانه هستند.

هشام ابوحواش و غضنفر ابوعطوان نیز با وضعی مشابه روبرو بوده اند، خواهر ابوعطوان می‌گوید حتی در بیمارستان نیز دست و پای برادرش را بسته بودند.

پویشی جهانی در حمایت از این فلسطینیان به راه افتاده است. سازمان عفو بین الملل سیاست بازداشت اداری اسرائیل را اقدامی بیرحمانه و ناعادلانه توصیف کرده است. یک گروه حقوق بشر فلسطینی اعلام کرده اسرائیل ظرف پنج سال گذشته حدود شش هزار دستور بازداشت اداری صادر کرده است.

بازداشت شدگان اداری و وکلای آنها، در اعتراض به چنین شرایطی، دادگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی را تحریم کرده اند و جلسات دادگاه بدون حضور آن‌ها برگزار می‌شود.

جامعه بین المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.


ارشیو

 • رونمایی از بزرگ‌ترین شجره سادات نقوی در جهان
  سید محمد تفرشی 2022-05-10
 • «بازداشت اداری» ابزار اسارت و نقض حقوق فلسطینیان
  سید محمد تفرشی 2022-05-07
 • هشدار صریح گردان های القسام درمورد ترور رهبران مقاومت
  سید محمد تفرشی 2022-05-07
 • اختری: پارلمان‌ها و دانشگاه‌های اسلامی برای حمایت از فلسطین به میدان بیایند
  سید محمد تفرشی 2022-04-27
 • حشد شعبی
  سید محمد تفرشی 2022-02-07