گزارشی از همایش بین المللی قدس؛ در برابر هتک حرمت به قدس بی تفاوت نباشیم

سید محمد تفرشی کد 136 عنوان :گزارشی از همایش بین المللی قدس؛ در برابر هتک حرمت به قدس بی تفاوت نباشیم 0 19 6
همایش بین المللی قدس شریف محور وحدت امت اسلامی با حضور شماری از شخصیت‌های داخلی و برخی کشور‌های اسلامی در تهران برگزار شد.

حجت الاسلام و الملسمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش بین المللی«قدس شریف محور وحدت اسلامی» که در سالن رسول اکرم(ص) تالار رایزن برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان و خوش آمدگویی به میهمانان اظهار داشت: ۴۳ سال قبل امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام و امت اسلام را به دفاع از مسأله فلسطین فراخواند تا بیان کند، قدس محور اصلی امت اسلام است و شاهد هستیم امروز ملتهای مختلف این روز بزرگ را گرامی می دارند.

وی در ادامه با انتقاد از معیارهای دوگانه غرب در برخورد با قضایای بین المللی از جمله قضیه یمن و اوکراین، تأکید کرد که استکبار حقوق ملتها را نادیده می گیرد. دبیرکل مجمع تقریب از استیلا بر ممتلکات فلسطین، یهودی سازی آن، ممانعت از اهالی قدس برای برگزاری مراسمهای مذهبی در مسجد الاقصی، فشار اقتصادی بر ملت فلسطین و …به عنوان نمونه هایی از نقض حقوق فلسطینیان یاد کرد.

 

دکتر شهریاری خاطر نشان کرد: فلسطین سرزمین مقدس همه ادیان الهی است و بر اساس آیات قرآن سرزمین مقدسی است. معتقدیم که قدس محور و مرکزیت جهان اسلام است و نباید نسبت به هتک حرمت نسبت به آن بی تفاوت بود؛ اما از سویی توجه به این محور اصلی نباید ما را از دیگر محورهای یعنی یمن، بحرین و … غافل کند.

 

دبیرکل مجمع تقریب تصریح کرد: امروز مقاومت زنده است و تنها منحصر به کرانه باختری نیست؛ امروز شاهد فروپاشی رژیم صهیونیستی از داخل و خارج هستیم.

 

وی با انتقاد از کشورهایی که به عادی سازی روابط با اسرائیل روی آورده اند، تأکید کرد:این کشورها لکه ننگی در بین کشورهای اسلامی هستند و گویی سفارشهای قرآن کریم را فراموش کرده اند.ما در آستانه روز قدس انواع هتک حرمت و عادی سازی را محکوم و به این کشورها توصیه می کنیم به آغوش ملتهای خود باز گردند.

 

دکتر شهریاری اظهار داشت:قدس روز همبستگی بین ملتهای مسلمان و مقابله به متجاوزان به مسجد الاقصی است و باید تلاش کنیم این همبستگی کلیه ملتهای مسلمان را در بر گیرد. ما باید امت اسلامی را به تلاش برای حفظ وحدت و همبستگی و نفی هرگونه تفرقه فراخوانیم و همه را به تحکیم وحدت برای محقق شدن آرمان اتحادیه کشورهای اسلامی و تمدن نوین اسلامی دعوت کنیم.

 

معاون وزیر خارجه: روز قدس روز جوشش رهایی از استکبار است

 

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: در راستای ابتکار امام راحل، روز قدس به عنوان سمبل اتحاد میان ملل اسلامی در سراسر دنیا معنی شده است و همه فارغ از دین و نژاد برای مبارزه با اشغالگری رژیم منحوس صهیونیستی برخاسته اند.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، محمد فتحعلی معاون وزیر امور خارجه کشور عصر روز گذشته در همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» که در سالن رسول اکرم(ص) در تالار رایزن برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار، با ابلاغ سلام حسین امیرعبداللهیان به نیابت از ایشان اظهار داشت: در حقیقت روز قدس میراث، ابتکار و طراحی جاودانه امام خمینی(ره) است و یک فرصت سازی برای دفع غده سرطانی اسرائیل و نجات مردم فلسطین است.

وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص روز قدس اشاره کرد و گفت: امروز روز قدس به عنوان یک مقوله اسلامی در سطح جهان اسلام و الگویی نافذ برای امت مسلمان در حفاظت از کیان جهان اسلام مطرح شده است و مقام معظم رهبری راه امام را در این خصوص ادامه داده اند.

در راستای ابتکار امام راحل روز قدس به عنوان سمبل اتحاد میان ملل اسلامی در سراسر دنیا معنی شده است و همه فارغ از دین و نژاد برای مبارزه با اشغالگری رژیم منحوس صهیونیستی برخاسته اند.

معاون وزیر امور خارجه کشور تصریح کرد: این روز مقدس شکل گیری یک جوشش برای رهایی از استکبار و یک روز بین المللی اسلامی و از ایام الله است.

 

وی ادامه داد: امروز دیگر روز قدس مخصوص جمهوری اسلامی ایران نیست و روز دنیای اسلام است. ما شاهد هستیم که در آستانه این روز عرصه فلسطین اشغالی بار دیگر به میدان مقابله و مقاومت فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر تبدیل شده است.

 

فتحعلی اذعان کرد: امروز هتک حرمت رژیم صهیونیستی به اماکن مقدس افزایش یافته و قدس به کانون بحران های منطقه تبدیل شده است، اما از سوی سازمان های بین المللی واکنش چندانی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حوزه گسترده نقض هایی را علیه ملت فلسطین روا می‌دارد و برای مقابله با آن ضرورت وحدت مسلمانان را بیش از پیش لازم است.

 

فتحعلی اظهار کرد: امت اسلامی باید در تمام سطوح حاکمیتی برای مقابله با بزرگترین تهدید معاصر یعنی اشغالگری رژیم صهیونیستی قد برافرازد.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم راهکارهایی عملی برای نجات مردم مظلوم فلسطین ارائه شود که تنها راه حل ممکن برای احقاق مردم فلسطین اتحاد و توسعه جبهه مقاوت تا زمان رفع اشغال است.

 

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین: امروز خاک فلسطین تبدیل به جهنم صهیونیستها شده است

 

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تصریح کرد: افقی که امام راحل طراحی کرد، در حال محقق شدن است و راهی جز بازگشت به قدس نیست.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، عصر سه شنبه در همایش بین المللی قدس شریف محور وحدت امت اسلامی که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری برگزار شد، تصریح کرد: در بیانات امام راحل تأکید بر مقابله با اسرائیل بیش از مقابله با شاه بود.

 

وی ادامه داد: امام در اولین گام سفارت اسرائیل در تهران را تبدیل به سفارت فلسطین می کند، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس، اعلام و تأکید می کند که امکان تفاهم با رژیم صهیونیستی در هیچ شرایطی وجود ندارد.

 

ابطحی تأکید کرد: امروز خاک فلسطین جهنم صهیونیستها شده است و به دنبال وطن جایگزین هستند؛ امروز حتی اروپا و آمریکا هم حاضر نیستند هزینه حمایت از رژیم صهیونیستی را پرداخت کنند که نمونه آن را در نبرد سیف القدس هم شاهد بودیم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: افقی که امام راحل طراحی کرد در حال محقق شدن است و راهی جز بازگشت به قدس نیست.

 

خالد قدومی: امروز دشمن بیم تکرار دوباره نبرد سیف القدس را دارد

 

نماینده جنبش حماس در تهران تصریح کرد: امروز دشمن بیم دارد تا نبرد سیف القدس دوباره تکرار شود.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران عصر سه شنبه در همایش بین المللی قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری در سالن رسول اکرم (ص) تالار رایزن برگزار شد، ضمن قدردانی از مجمع تقریب برای برگزاری این همایش بین المللی اظهار داشت: امام (ره) با حرکت جهانی خود انظار مردم جهان را به سمت قدس متوجه ساختند و قدس را به عنوان محور امت معرفی کردند، وقتی از قدس سخن می‌گوییم کلی از یک جزء است و همه مناطق فلسطین را در برمی‌گیرد و این شهر از جنبه انسانی شهر تسامح و گذشت است.

 

وی افزود: امروز قدس به کانون درگیری و حربه‎‌های صهیونیست‌ها تبدیل شده است و این جنایتکاران کل امت اسلام را هدف قرار داده‌اند، بنابراین مسلمانان باید در مقابل این حربه ها متحد عمل کنند.

 

قدومی با بیان اینکه سال گذشته سال مهمی برای فلسطین و جهان اسلام و عرصه رویارویی دو جریان متناقص بود،تصریح کرد: سال گذشته سال مقابله با یهودی سازی بود و فلسطینیان در مسیر مبارزات خود مفهوم پایداری و خیزشهای مقاومت را تثبیت کردند در مقابل رژیم صهیونیستی فعالیت خود را افزایش داد و دستاورد های زیادی را محقق ساخت از جمله اینکه ممنوعیت ورود نمازگزاران قدس، بازداشت اهالی بیت المقدس، تحمیل محتوای درسی اسرائیل بر مدارس فلسطینی، توسعه شهرکسازی و … افزایش یافت.

 

وی در همین خصوص ادامه داد: امسال ما شاهد بودیم که نمازگزاران فلسطینی به دفاع از مسجد الاقصی برخاسته اند و جانانه از آن دفاع می‌کنند، در واقع ملت فلسطین در یک مسیر موازی و مخالف خط اشغالگران توانسته اند رخداد های بی‌نظیری را رقم بزنند که بسیار بیشتر از دستاوردهای اسرائیلی ها اهمیت دارد.

 

قدومی اضافه کرد:غیور مردان و زنان فلسطینی رکوردهای تاریخی بسیاری در عملیات‌های مقاومتی رقم زده اند و برای مثال در ماه آوریل گذشته پیروزی درخشانی را مقابل اشغالگران به ارمغان آوردند.

 

خیزش باب العامود برای مقابله با صهیونیستها در ۲۸ رمضان شکل گرفت و مقاومت فلسطین با شایستگی وارد نبرد شمشیر قدس با مشارکت گروههای مختلف شد.

 

نماینده جنبش حماس در تهران تصریح کرد: امروز دشمن بیم دارد تا نبرد سیف القدس دوباره تکرار شود و امروزه امت اسلام در برابر تصویر درخشان قهرمانی ملت فلسطین قرار دارد.

 

وی در پایان گفت: امت اسلام باید صفوف خود را در برابر توطئه های دشمن متحد سازد و با معامله های ننگین مقابله کند چراکه نبرد آزادی بخش با اشغالگران آغاز شده و به یاری خدا رژیم صهیونیستی را هرچه زودتر شکست خواهیم داد.

 

رویوران: نظامی که امام راحل ایجاد کرد، نظام تعامل با دنیا و نظام امت-دولت است

 

رئیس کمیسیون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، تأکید کرد: نظامی که امام خمینی(ره) ایجاد کرد، ظرفیت آزادسازی فلسطین را دارد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حسین رویوران رئیس کمیسیون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در همایش بین المللی قدس شریف محور وحدت اسلامی که عصر سه شنبه به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری برگزار شد، اظهار داشت: حاضرین در این نشست بر قدس شریف به عنوان محور وحدت امت اسلامی تاکید داشتند اما باید بدانیم که ریشه این گفتمان کجاست؟ امام (ره) نظامی را ایجاد کرد که متفاوت از نظامهای سیاسی دنیا است.

 

وی ادامه داد: نظامی که امام ایجاد کرد، نظام تعامل با دنیا و نظام امت-دولت است، این نظام شکل جدیدی برگرفته از فرهنگ قرآنی است و این ظرفیت را دارد که فلسطین را آزاد کند.

 

رویوران که مدیریت سخنرانان این همایش را نیز بر عهده داشت، در ادامه به جمع بندی سخنان مطرح شده از سوی سفرای کشورهای اسلامی حاضر در همایش و دیگر سخنرانان پرداخت.

 

 ناصر ابوشریف: مسلمانان با پیروی از راه قدس و مسجد الاقصی می‌توانند پیروز میدان شوند

 

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران اظهار داشت: با پیروی از راه قدس و مسجد الاقصی مسلمانان می‌توانند پیروز میدان شوند، بنابراین همه باید برای دستیابی به این پیروزی عظیم با یکدیگر متحد شویم.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران، عصر سه شنبه در همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری در سالن رسول اکرم (ص) تالار رایزن برگزار شد،اظهار داشت: همه آنچه که در این جلسه بیان شد نشان از آگاهی جهان اسلام و آزادی قدس شریف دارد. ورود به مسجد الاقصی حتمی است چراکه خداوند خلف وعده نمی کند.

 

وی افزود: در آخرین دیداری که با حاج قاسم سلیمانی داشتیم، ایشان گفتند که اولین سوالی که در روز قیامت از ما خواهد شد این است که برای قدس چکار کردید؟

 

ابو شریف با بیان اینکه وصف رژیم صهیونیستی در قرآن کریم بارها به عنوان قوم فاسد آمده است، اظهار کرد: پس هرکس به هر طریق با این رژیم مقابله کند جزو بندگان برگزیده خداوند است.

 

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران تصریح کرد: متاسفانه ما امروز شاهد این مسئله هستیم که بسیاری از کشورهای اسلامی در برابر جنایتهای رژیم فاسد صهیونیستی سکوت کرده اند. آیا می‌توان نام اینها را مسلمان نامید که کشتار بی دفاع کودکان فلسطینی را می‌بینند و در مقابل جنایتهای رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند؟

 

وی در پایان گفت:خداوند متعال همواره در قرآن کریم بندگانش را به تجارت سودمند راهنمایی می‌کند و اعلام می‌دارد که پیروزی نزدیک است. با پیروی از راه قدس و مسجد الاقصی مسلمانان می‌توانند پیروز میدان شوند، همان راهی که امام خمینی (ره) بر آن تاکید داشتند.بنابراین همه باید برای دستیابی به این پیروزی عظیم با یکدیگر متحد شویم.

 

آیت الله اختری: پارلمان ها و دانشگاه های اسلامی برای حمایت از فلسطین به میدان بیایند

 

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به بیان راهکارهایی که می‌توان برای مقابله علیه اسرائیل انجام داد، پرداخت و گفت: انعکاس رسانه ای خوب مبارازت فلسطین و مظلومیت آنها از جمله این راهکارهاست؛ باید گفت هنوز رسانه های صهیونیستی و امپریالسیم رسانه ای تلاش می‌کنند قضایای فلسطین را وارونه جلوه دهند و مظلومیت را برای صهیونیست ها قرار دهند؛ بنابراین علما و نخبگان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و با انعکاس رسانه ای خوب، اخبار صحیح را به گوش اذهان عمومی برسانند.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله محمد حسن اختری رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری عصر سه شنبه در همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» که به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری در سالن رسول اکرم (ص) تالار رایزن برگزار شد، ضمن تبریک روز قدس و قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری چهل‌ و سومین سال روز جهانی قدس هستیم و جامعه اسلامی درحال آماده شدن برای برگزاری این روز عظیم است به طور خلاصه به مواردی که در این زمینه حائز اهمیت است اشاره می کنم.

 

وی ادامه داد: در واقع اعلام روز قدس از سوی امام راحل و فریادهای ایشان بر سر اسرائیل، یک حرکت خدایی و مخلصانه و یک ندای رحمانی بود که توانست در جوامع اسلامی و با توجه به نقشه های امپریالیسم جهانی که برای کشورهای اسلامی و منطقه داشتند این گونه عظمت و جایگاه پیدا کند.

 

آیت الله اختری افزود: به گفته امام راحل و مقام معظم رهبری اساسا برنامه های متعددی از سوی استکبار جهانی برای کشورهای منطقه از جمله فلسطین برنامه ریزی شده بود که یکی از این برنامه ها از بین بردن و محو کردن این کشورها از نقشه و فراموش کردن آن بوده است.

 

وی اضافه کرد: اقدام تاریخی حضرت امام (ره) و ندای رحمانی ایشان یکباره همه این مسائل را دگرگون کرد و مسئله فلسطین در صحنه تغییر پیدا کرد؛ در واقع باید گفت که اقدام امام راحل باعث شد که فلسطین و قدس شریف واقعا جهانی شود و یکی از دغدغه های اصلی کشورهای اسلامی به شمار رود.

 

آیت الله اختری تصریح کرد: امام(ره) همواره تاکید داشتند که هیچکس نمی‌تواند بر سر قضیه فلسطین معامله کند و همین مسئله باعث شد تا امروز شاهد جهانی شدن آن باشیم.

 

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در ادامه ضمن قدردانی از حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری و مجمع تقریب به خاطر برگزاری چنین همایشی، اظهار کرد:باید امروز و در همین تاریخ با کمک یکدیگر کاری کنیم تا پیروزی مستضعفان بر اسرائیل غاصب تحقق یابد.

 

آیت الله اختری با بیان اینکه امروز آزادگان جهان با ما همفکر هستند و ما مسلمانان ظرفیتهای بسیار بزرگی داریم، تصریح کرد:امروز قدس واقعا محور وحدت است، ما در گذشته هیچگاه شاهد چنین هماهنگی و یکپارچگی کشورهای اسلامی در مقابل مظلومیت فلسطین نبوده ایم. سالیان سال بسیاری از گروهای فلسطینی فعالیت های فراوانی در جهت آزاد سازی آن داشتند اما به دلیل اینکه اتحاد و همدلی پشتوانه آن نبود در این امر پیشرفتی حاصل نشد.

 

وی با بیان این مطلب تصریح کرد:امروز ما شاهد این هستیم که نیروهای حماس، جهاد آمدند و مبارزات را اسلامی کردند؛ کودکان و نوجوانان به میدان آمدند و صحنه را تغییر دادند، ما شاهد این هستیم که یک جوان فلسطینی در داخل منطقه اشغالگران به نیروهای صهیونیست حمله می‌کند.

 

آیت الله اختری اذعان کرد: اکنون چندین کشور اسلامی پشتیبان فلسطین هستند و حتی بسیاری از مردم آمریکا و غرب از فلسطینیان حمایت می کنند و علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات به پا می‌کنند.

 

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به بیان راهکارهایی که می‌توان برای مقابله علیه اسرائیل انجام داد، پرداخت و گفت: انعکاس رسانه ای خوب مبارازت فلسطین و مظلومیت آنها از جمله این راهکارهاست؛ باید گفت هنوز رسانه های صهیونیستی و امپریالسیم رسانه ای تلاش می‌کنند قضایای فلسطین را وارونه جلوه دهند و مظلومیت را برای صهیونیست ها قرار دهند؛ بنابراین علما و نخبگان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و با انعکاس رسانه ای خوب، اخبار صحیح را به گوش اذهان عمومی برسانند.

 

وی ادامه داد: باید پارلمان ها و دانشگاه های اسلامی برای حمایت از فلسطین به میدان بیایند و حقایق را بازگو کنند.

 

آیت الله اختری در پایان گفت: امروز فروپاشی اسرائیل بیش از هر زمان دیگری نزدیک است و وعده خداوند متعال در حال محقق شدن است، مقاومت در کشور یمن و افغانستان و بارها نشان داده است که این پیروزی ها تداوم دارد، بنابراین باید این مسائل را دنبال کنیم و افکار عمومی جهان را تغییر دهیم.

 

قدردانی دبیرکل مجمع تقریب از سفیر سابق فلسطین در ایران

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب عصر سه شنبه در حاشیه همایش بین المللی قدس شریف محور وحدت امت اسلامی از تلاش های صلاح الزواوی سفیر سابق فلسطین در ایران قدردانی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن این پیام به شرح زیر است:

 

برادر گرامی جناب دکتر صلاح زواوی

سفیر محترم سابق فلسطین

 

بر خود فرض می دانیم که از چهار دهه تلاش خالصانه و مجدانه شما برادر بزرگوار در کسوت مقدم السفرای فلسطینی، در جمهوری اسلامی ایران تشکر کنیم.

 

خوشا به حال شما که با وقف خویش در حمایت از ستمدیدگان غریب افتاده در هیاهوی رسانه های صهیونیستی کوشیدید تا فلسطین قریب دلها و همنشین اندیشه ها گردد.

 

درود بر شما که با حمایت از مظلومان، تنعم آخرت برگزیدید و بی شک آنان که زندگی خویش را وقف ستمدیدگان می کنند، اغنیای جهان دیگرند.

 

آیین رونمایی از کتاب «بحر تا نهر» برگزار شد

 

مراسم رونمایی از کتاب بحر تا نهر که توسط پژوهشگاه مطالعات تقریبی تهیه شده است، عصر امروز در همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیین رونمایی از کتاب  بحر تا نهر عصر سه شنبه در حاشیه همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلامی» به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب و اتحادیه جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری در سالن رسول اکرم (ص) تالار رایزن برگزار شد.

 

این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام راشدی نیا سرپرست پژوهشگاه مطالعات تقریبی، سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران و ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران برگزار شد.

 

این کتاب در ۴ فصل و ۱۵ مقاله توسط پژوهشگاه مطالعات تقریبی به رشته تألیف درآمده است. مباحث مهم این کتاب عبارتند از: فصل اول موقعیت تاریخی و پیشینه قدس از منظر قرآن کریم. فصل دوم: مبانی اعتقادی قرآن در برابر یهود، فصل سوم: نژاد پرستی یهود و چالشهای صهیونیسم، فصل چهارم: آینده پژوهی قدس و فلسطین.


لينکهاي مرتبط

  • تشرف جرج قرداحی به زیارت حرم امیرالمومنین(ع) و امام حسین(ع)
    سید محمد تفرشی 2022-05-24
  • ۴ مرز ایران با عراق آماده پذیرش زائران اربعین می‌شود
    سید محمد تفرشی 2022-05-23
  • عشق حسین در خارج از مرزها
    هادی درویشی 2022-05-15